0542 597 01 45

kuruuzum1947@hotmail.com

0542 597 01 45

kuruuzum1947@hotmail.com

SİTEMİZİN YENİ ŞEKLİ

www.uzumunkurusu.com sitesi  yıllardır “Karacasu’ya dair ne  varsa”  sizlere sunmaya çalışıyor. Ve bu site Karacasu ile ilgili olarak; tarih, kültür, edebiyat, haber, fotoğrafla anlatım gibi konuları içeriyor.

Yıllardır süren bu çalışmamızla; Karacasulular, Karacasu’da yaşamış olanlar ve Karacasu’ya ilgi duyanlar arasında var olan aidiyet duygusunu daha da pekiştirmeye çalışıyoruz.

Özellikle Karacasu’nun kültür varlıkları, tarihi ve folkloru ile çalışmalara önem veriyor ve bu tür çalışmaları seven çok değerli Karacasulu akademisyenlere ve araştırmacılara seslenebilecekleri Karacasulular için bir yazı ve yayın alanı açmış oluyoruz.

Bu arada yıllarca kullandığımız eski site formumuzu değiştirdik ve ihtiyaca cevap verecek şekilde eklentiler yaptık. Özetle sitemizi daha sade ve fonksiyonel hale getirdik.

Mesela:

  • Ana sayfada bulunan fotoğrafı daha da büyüttük.
  • Başyazıyı fotoğraf altına aldık.
  • İki kitabımızı sayfa sayfa çevirerek okumanızı sağladık.(Karacasu Diye Diye ve Karacasu’da Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemi Kitabeleri)
  • Sayın Mehmet Çetin’in Karacasu ile ilgili olan ve kültür varlıkları açısından çok değerli bulduğumuz anılarını bir kitap gibi okumanızı sağladık. Okunacak kitaplar, siteminizin sağ altındadır.
  • Sitemize telefon numaramızı ve yazışma adresimizi ekledik.
  • Youtup butonunu ekleyerek video kayıtlarımızı izlemenizi sağladık.

DİKKAT: Kitaplarımızı okurken sayfa altında gösteren komuta işaretlerini tıklayarak sayfayı büyütebilirsiniz, tam sayfa yapabilirsiniz, sağ ve sol işaretleriyle sayfayı çevirebilirsiniz.

Sitemiz Karacasu ile ilgili yazı yazmak isteyen herkese açıktır fakat  güncel politika ile ilgili yazıları yayınlamaz.

Önümüzdeki güncellemede size Karacasu ile ilgili önemli bir tarihî belgeyi açıklayacak ve Karacasu ile ilgi olarak sürdürdüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler sunacağız.

Hepinize sevgiler ve saygılar.13 Ocak 2023,Aydın