» ÜZÜMÜN KURUSU
Ana Sayfa
Karacasu
Haber Arşivi
Sizden Gelenler
Dışarıdaki Karacasulular
Sosyal Medya
İletişim
 
» FOTOĞRAF GALERİSİ

» ÜZÜMÜN KURUSU
uzumunkurusu.com ders kitaplarına konu oldu.
» ÜZÜMÜN KURUSU
Emeki  Öğretmen Hüseyin Kuruüzüm'ün Karacasu Meslek Yüksek Okulunun gerek kuruluş aşamasındaki gerekse kuruluştan sonraki hizmetleri birçok kişiye örnek teşkil edecek niteliktedir.
ADÜ Rektörü Prof. Dr.
 Cezmi Öncüer
İLK ON YIL isimli kitabının 79. sayfası
» ZİYARETÇİLER
Çevrimiçi: 2899
Günlük: 4588
Aylık: 43256
Yıllık: 958816
Toplam: 3024031
 
 


» Karacasu Diye Diye

Bütün yaşamı boyunca doğduğu kasabasını çok sevmiş bir öğretmenle, yine o kasabayı çok seven öğrencilerinin ve dostlarının oluşturduğu bir kitap. 250 sayfa ve kuşe kağıda basılı. Kültür konularını, anıları, gezileri...içeren kitapta ayrıca  Karacasu'ya dair çok ilginç siyah beyaz fotoğraflar da var. Ki bu fotoğrafların en eskisi 1938 yılına ait. Kitabın önsözünde Avukat Ayhan Çolak kitaba dair şunları yazmış:

 " Bu kitap doğduğu ve yaşadığı topraklar için bıkmadan çalışan ve üreten öğretmenimizin yazarlık hayatında biriktirdikleriyle ilgilidir. 

Yazarın samimi yazılarından, ilginç röportajlarından, gerçek araştırmalarından elde ettiklerini aynı topraklardan yetişenlerin yazılarıyla birleştirip o topraklarda yaşayanlara ve yaşayacak olanlara sunduğu önemli bir hediyesidir.

Üzümün Kurusu,,Yemezzade Süleyman Rüşdî, Gazi Osman Akhan'ın Savaş Anıları diğer hediyeleriydi. Karacasu'da Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemi Kitabeleri isimli bir çalışması da önümüzdeki aylarda sizlere sunacağı 5. hediyesi olacaktır.

 Kültür varlıklarıyla başlayıp  Biz Kimiz'le ve Bir Fabrika Öyküsüyle süren, siyah beyaz fotoğraflarla süslü, anlattıkça köklere inen; bazen Mösyö Herve gözüyle anlayan ve anlatan;  bazen de annenin babanın diğer aile ve kişilerin çevresinde yaşadığı topluluğu hazırlayan ve hatırlatan kısaca soran, dinleyen, anlatan, okuyan, sorgulayan bir bireyin akıl defteridir.

 Yürüdüğü Yayla yollarında kendisine eşlik edenlere sunduğu vefa dizeleridir, türküsünde dillendirdiği minnettir ve pahası ölçülemez bir gayrettir.


 

 

 

 

 

 

 

 

» HÜSEYİN KURUÜZÜM
Hüseyin KURUÜZÜM'ün Yaşam Öyküsü
» BAŞYAZI
Kanuni Rodos SEferi'ne Giderken Karacasu'dan Geçti mi?
» KİTAPLARIM
Yemezzade Süleyman Rüşdi
Gazi Osman Akhan'ın Savaş Anıları
Milli Mücadele'de Aydın
Üzümün Kurusu
Karacasu Diye Diye
Karacasu'da Osmanli ve Cumhuriyet Dönemi Kitabeleri
» PDF Kitaplarim
KARACASU DIYE DIYE " isimli kitabimizin üstüne tiklayarak okuyabilirsiniz. Yayin haklari yazara aittir. Yazarin izni olmadan iktibas edilemez.


Karacasu'ya Dair Notlar, Anılar
Yazar: Mehmet ÇETİN Yayin haklari yazara aittir. Yazarin izni olmadan iktibas edilemez.